Menstruacinė taurelė – visiškai taip

Nuotraukos autorius: Donatas Zazirskas | Iliustracijos: kurikuri

Pirmąją menstruacinę taurelę dovanų gavau dar 2015 m. Ji porą metų dulkėjo ant mano lentynos, kol kraustydamasi ją tiesiog išmečiau. Taurelė man atrodė per didelė, kad kiščiau ją sau vidun.

Menstruacinė taurelėsilikoninė arba pagaminta iš kitos medžiagos taurelė, kurią tam tikru būdu suspaudusi menstruacijų metu moteris įkiša į makštį. Taurelė surenka kraują ir gali būti makštyje iki 8 val.

Visgi kad ir kaip iš pradžių taurelė gąsdino, galiausiai ryžausi ją išbandyti.

Menstruacinės taurelės pliusai:

+ Menstruacinė taurelė yra daugkartinio naudojimo. Išpylusi kraują iš jos, nuplovusi po vandeniu, vėl gali ją naudoti. Neįtikėtina, bet šią intymios higienos priemonę galima naudoti iki 10 metų! Ir daugiau jokių įklotų ar tamponų.

Be to, ilgai viduje mirkęs tamponas gali sukelti toksinio šoko sindromą (TŠS). Galimi TŠS simptomai: didelis karščiavimas, bėrimas, gerklės skausmas, vėmimas, viduriavimas ir sumišimas. Jeigu manote, kad jums pasireiškė TŠS, nedelsdamos kreipkitės į gydytoją. Apie tai, kad taurelės sukeltų TŠS duomenų nėra.

+ Važiuodama į kelionę neturi įsikišti didelės pakuotės įklotų ir tamponų. Užtenka vienos taurelės.

+ Girdėjau gandų, kad ji palengvina skausmingus mėnesinių spazmus – tą patyriau ir aš.

+ Ji nekenkia tavo sveikatai ir neišsausina makšties vidaus kaip tamponai. Ji nečeža kaip įklotai. Jos visiškai nejauti.

„Menstruacinės taurelės naudojimas tave priverčia susidurti su mėnesinėmis visai kitaip, nei buvai įpratusi iki šiol. Dabar tu turi laikyti taurelę, pripildytą kraujo ir žiūrėti į ją. Tai padeda atsikratyti žeminančio, gėdos kupino požiūrio į mėnesines bei jas priimti“, – J. Persdotter.

+ Ji ekologiška, tad neterši gamtos neaiškios kilmės šiukšlėmis (turiu minty tamponus ir įklotus).

+ Sutaupai pinigų. Įklotai kainuoja apie 3 eur. Per metus mažiausiai sutaupai 12 x 3 = 36 eur.

+ Menstruacijos trunka trumpesnį laiką.

+ Neskleidžia kvapo.

+ Ji nepamainoma žygiuose, ekspedicijose bei tose vietose, kur neturi galimybės nuolat keistis įkloto. Kaip ir minėjau, ją makštyje gali laikyti iki 8 val.

+ Kadangi „nekaltybė“ yra labiau ne fiziologinė, bet socialinė sąvoka, menstruacine taurele naudotis gali ir neturėjusios vaginalinės sueities merginos bei moterys.

Menstruacinės taurelės minusai:

– Man įsidėti nebuvo sunku, bet kai kurioms moterims tenka pavargti.

– Kai įsidedi taurelę, reikia, kad ji makštyje atsidarytų ir kad jos sienelės priglustų prie makšties sienelių, kitaip kraujas gali pratekėti. Aš praleidau 3 valandas ant unitazo per 2 dienas, žiūrėdama jutubo vaizdo įrašus, kaip tą fakin taurelę atidaryti. Yra daug būdų, tačiau, supratau, kad tai yra itin individualu. Bet čia nėra nieko baisaus – pirmiems ciklams, kol dar nesi profė, galima įsidėti paprastą kasdienį įklotą, jeigu truputį prabėgs.

– Jeigu esi tualete, kur šalia nėra kriauklės – pasiimk su savimi gertuvę ar buteliuką vandens, kuriuo galėsi praplauti menstruacinę taurelę.

Kokia taurelė tinka man?

Pradedančiosioms – „Lily Cup One“

Ši taurelė specialiai sukurta pradedančiosioms naudotojoms: negimdžiusioms arba neturėjusioms lytinių santykių. Taurelės dydis universalus, tad ji puikiai tiks ir mažiau, ir gausiau kraujuojančioms merginoms ir moterims. Dar viena išskirtinė ir šauni „Lily Cup One“ ypatybė – ji tolygiai susilanksto ir telpa į kišeninį dėkliuką, tad galėsi pasiimti drauge su savimi, kur tik norėsi!

Apie „Lily Cup One“:

• Pagaminta iš 100 % medicininio silikono.
• Užtikrina ramią apsaugą iki 8 valandų.
• Unikali dviguba sienelė ir žiedelis, kuris pravers ištraukiant.
• Galima naudoti tiek mažiau, tiek gausiau kraujuojant.
• Tolygiai susilanksto ir telpa į specialų mažą dėkliuką.
• Daugkartinio naudojimo ir draugiška aplinkai.

Turinčioms vidutinį gimdos kaklelį – „Lily Cup Compact“

„Lily Cup Compact“ sukurta vidutinį gimdos kaklelį turinčioms merginoms ir moterims. Šią taurelę gali naudoti tiek silpniau, tiek gausiau kraujuojančios, taip pat ir turinčios žemą gimdos kaklelį. Prireikus galima šiek tiek pakirpti kotelį.

A dydžio taurelė skirta negimdžiusioms arba gimdžiusioms atliekant CPO.

B dydžio taurelė skirta gimdžiusioms vaginaliniu būdu arba turinčioms silpnesnius dubens dugno raumenis.

Apie „Lily Cup Compact“:
• Pagaminta iš 100 % medicininio silikono.
• Iki 8 valandų trunkanti apsauga.
• Tinka ir silpniau, ir gausiau kraujuojant.
• Tolygiai susilanksto ir telpa į specialų apsauginį dėkliuką.
• Daugkartinio naudojimo ir draugiška aplinkai.

Turinčioms aukštą gimdos kaklelį – „Lily Cup“

Taurelė „Lily Cup“ sukurta tiek gimdžiusioms, tiek negimdžiusioms, aukštą gimdos kaklelį turinčioms moterims. Taurelė yra itin minkšta ir susilanksto iki tampono dydžio. O dėl savo ypatingos formos tobulai prisitaiko prie visų kūno linkių.

A dydžio taurelė skirta negimdžiusioms arba gimdžiusioms atliekant CPO.

B dydžio taurelė skirta gimdžiusioms vaginaliniu būdu arba turinčioms silpnesnius dubens dugno raumenis.

Apie „Lily Cup“:

• Pagaminta iš itin minkšto medicininio silikono.
• Tobulas pasirinkimas toms, kurių gimdos kaklelis yra aukščiau.
• Tinkama naudoti tiek silpniau, tiek gausiau kraujjant.
• Specialiai pritaikytas taurelės kraštas tobulai apsaugo nuo pratekėjimo.
• Iki 8 valandų trunkanti apsauga.
• Tai daugkartinio naudojimo taurelė, todėl draugiška aplinkai.

Itin patogi ir tinkanti seksui per mėnesines – „Ziggy Cup“

„Ziggy Cup“ – visiškai išskirtinė taurelė. Kuo? Ji ne tik viena patogiausių menstruacinių taurelių, bet ir tinkama naudoti sekso metu. Taurelės dydis universalus, tad tiks ir silpnai, ir gausiai kraujuojančioms. Dėl „Ziggy“ revoliucinio plokščio dizaino ir žiedlapio storio silikono taurelė visai nejuntama, tačiau jos galimybės ne ką mažesnės nei kitų.

Apie „Ziggy Cup“:
• Pagaminta iš 100 % medicininio silikono.
• Plokščias dizainas absoliučiam komfortui ir tvarkingam seksui per mėnesines.
• Iki 8 valandų nenutrūkstama apsauga.
• Dviguba sienelė, užtikrinanti, kad nė vienas lašelis nepratekėtų.
• Vienintelė taurelė, kuri gali būti naudojama sekso metu!
• Tinka naudoti tiek silpniau, tiek gausiau kraujuojant.
• Daugkartinio naudojimo ir draugiška aplinkai.

Universalus pasirinkimas – „Organicup“

Tai – bene populiariausia pasaulyje menstruacinė taurelė, pelniusi daugybę apdovanojimų. Jos forma universali, o pati taurelė yra 3 dydžių, tad tinkamą sau ras įvairaus amžiaus, tiek gimdžiusios, tiek negimdžiusios merginos ir moterys.

A dydis skirtas negimdžiusioms.

B dydis skirtas gimdžiusioms.

Mini dydis skirtas paauglėms arba toms, kurioms reikia mažesnio dydžio taurelės.

Apie „Organicup“:

• Pagaminta iš 100 % minkšto, medicininio silikono.
• Be klijų, balinimo priemonių, kvapiklių ar kitų priemonių, kurioms ne vieta organizme.
• Taurelė turi medvilninį dėklą, kuriuo paprasta taurelę transportuoti ar tiesiog laikyti visuomet šalia savęs.
• Iki 12 valandų trunkanti apsauga.
• Taurelės tūris prilygsta trims tamponams.

Vis dar nežinai, kuri taurelė tau tiktų labiausiai? Ne bėda!

Norinčioms sužinoti, kokia taurelė joms labiausiai tinka, sukūrėme testą, kuris padės geriau išsiaiškinti poreikius ir išsirinkti jums tobulai tinkančią taurelę.

Kaip įsidėti menstruacinę taurelę?

• Prieš naudojant taurelę reikia pavirti vandenyje 3-5 min.
• Nusiplauti rankas.
• Atsisėsti ant unitazo ir praskėsti kojas arba įsitaisyti kitoje jums patogioje pozoje.
• Spustelti rodomuoju pirštu taurelės briauną žemyn (taurelė bus U formos) arba rinktis kitą lankstymo būdą. Čia yra keli įsidėjimo būdai.
• Lengvai stumiant, įdėti taurelę į makštį.

Kai menstruacinė taurelė jau yra makštyje, reiktų vidun įkišti pirštą ir apvesti jos kraštus, kad įsitikintum, jog ji visa prigludo prie makšties sienelių, kitaip tariant, „atsidarė“. Jeigu ji neprigludo, kai kurioms moterims padeda įkišti pirštus ir vieną iš jos dalių spustelti, išleidžiant orą, kai kurios padaro porą pritūpimų arba ją suspaudžia makšties raumenimis… Aš dar neatradau savo būdo, tad dėl viso ko įsidedu ploną įklotą. Dažniausiai moterys šį triuką įvaldo per kelis ciklus. O čia yra keli būdai.

Kaip išimti menstruacinę taurelę?

Menstruacinių taurelių valymo servetėlės „Organiwipes“ 5.50,-

Taurelę išsitraukti gali timptelėjusi už jos kotelio, jeigu kotelis sulindo pernelyg giliai, makšties raumenimis ją galima išstumti – labai panašiai lyg ketintumėte šlapintis. Stumtelėk kelis kartus, atsipalaiduok, ir kotelis priartės. Tuomet pirštu paspausk taurelės šoną, leisdama išeiti orui, taip dings susidaręs vakuumas ir taurelę ištrauksi itin lengvai. Nepamiršk, menstruacinė taurelė tavo makštyje pasimesti negali. Tad pirmi kartai galbūt pareikalaus daugiau pastangų, bet taurelę tikrai išimsi!

Kraują tuoj pat gali išpilti į unitazą. Taurelę praplauk arba kruopščiai išvalyk tualetiniu popieriumi, ir gali ją naudoti vėl! Taip pat labai patogu su savimi nešiotis ir servetėles, sukurtas būtent menstruacinių taurelių valymui. Pasibaigus mėnesinėms, taurelę vėl pavirk vandenyje tam, kad dezinfekuotum.

Menstruacinė taurelė prateka: ką daryti?

Neverta nerimauti – su pratekėjimu yra tekę susidurti ir kitoms taurelių naudotojoms. Kad to išvengtum, reikia išsirinkti tinkamo dydžio taurelę ir, žinoma, įgusti praktikuojantis. Susidūrusi su pratekėjimu pabandyk tai:

  • Įsitikink, jog taurelė tinkamai atsidarė, gali su pirštu perbraukti per kraštelį ir patikrinti, ar nesusiformavo raukšlės.
  • Jeigu stipriai kraujuoji, gali būti, kad taurelė tiesiog persipildė. Būtent todėl svarbu pažinti savo ciklą ir suprasti, kiek maždaug kraujo netenki tam tikromis mėnesinių dienomis. Tiesiog pakeisk taurelę dažniau.
  • Jeigu turi stiprius dubens raumenis – sveikinu! Greičiausiai nepraleidi Kėgelio pratimų. Vis dėlto stiprūs dubens raumenys kartais gali suspausti taurelę ir sukelti nepageidaujamą pratekėjimą. Tokiu atveju reikėtų išbandyti standesnę menstruacinę taurelę.
  • Lengvai truktelk, kad patikrintum, ar ji gerai išsiskleidė. Jei taurelė teisingai atsidarė, bus susidaręs vakuumas.
  • Išbandyk kitokį nei įprasta taurelės lankstymo būdą.

Užbaigdama norėčiau pacituoti vieną įtakingiausių Švedijos menstruacijų aktyvisčių Josefin Persdotter: „Menstruacinės taurelės naudojimas tave priverčia susidurti su mėnesinėmis visai kitaip, nei buvai įpratusi iki šiol. Dabar tu turi laikyti taurelę, pripildytą kraujo, ir žiūrėti į ją. Tai padeda atsikratyti žeminančio, gėdos kupino požiūrio į mėnesines, tai padeda jas priimti.“

Bent jau man ši intymios higienos priemonė buvo tikra revoliucija ir atradimas – tikiuosi, kad patiks ir tau.


Norėtum išbandyti menstruacinę taurelę iš „Nebegėdos“ parduotuvės, bet nežinai kaip išsirinkti? Tau padės šis vaizdo įrašas:

Komentarai (96)

  • Aida

    Rašei, jog pirmąją taurelę išmetei. Kas vis tik “privertė” ją išbandyti? Ar galėtum pasiūlyti konkrečių gamintojų iš kurių rekomenduotum taurelę užsisakyti?

    reply
      • Vilma

        man ginekologė nerekomendavo šios taurelės, sakydama, kad juk labai ilgai viduje užsibus kraujas (bakterijos dauginsis…),bet juk tai nuosavas kraujas dar neužterštas… Ir dar sakė kad jas reik kišti labai giliai – per sudėtinga

        reply
      • Vilma

        Beata, rašei, kad dabar pasinėrei į kūno, sekso ir santykių temas. Norėčiau parekomenduoti medicinos studenčių Nina Brochmann ir Ellen Stokken knygą “Žemiau kaklo”. Jeigu dar neskaitei tai patarčiau tau ir visoms kitoms išsirinkti bent kelias temas joje. Nors rimta knyga bet parašyta įdomiai, su humoru, akis atvėrė įvairiais aspektais . Ją beskaitydama norėjos kad ja remiantis būtų sudaryta lytinio švietimo programos dalis, nes bent mano mokykloje pastojimo niuansai pasirodo buvo netinkamai aiškinami…
        Sėkmės gilinantis ir šviečiant!

        reply
  • Emma

    Taurele yra kazkas ispudingo ! Dziaugiuosi, kad apie ja yra vis daugiau snekama. Tai mane labai isslaisvino kaip moteri. As bijojau prie ‘ten’ prisiliesti. . . Man atrodo, kad tai vakaru problema, gyventi galvoje ir buti nutolus nuo savo pacios/o kuno. Ilga laika skaiciau apie iklotu zala moters sveikatai ir vis norejau pagaliau prisiversti naudoti sia taurele, bet vis nesiryzau. Pamaciau Beatos posta, prisiziurejau YouTube ir nusprendziau kad atejo diena to face my vagina :)))… Man tai buvo nerealus perversmas, delto kad iveikiau sia asmenine baime, o dabar menesines nebera nasta ir tas nemalonus periodas kuris tave izoliuoja nuo megstamu veiklu… Nerealu kai gali plaukioti ir sportuot be jokio vargo.

    reply
  • Renata

    Sveiki!

    Ačiū už informatyvų straipsnį. Neaptikau informacijos, ar su taurele galima maudytis ežere, baseine, lankytis pirtyse?

    reply
  • Indrė

    Kalbant apie pačią taurelę, tai labai džiaugiuosi ją atradusi! Taurelė man yra vienas iš savęs pažinimo etapų, nes norint ja naudotis, reikia labai gerai pažinti savo kūną (kol kas vis dar esu tame etape 😃), bet we`re getting there!

    reply
  • Viktorija

    Beata Tu mano ATRADIMAS! Ačiū tau už tai, kad žodžiais kalbi tomis temomis, kuriomis moterys dažniausiai nekalba tarpusavyje, o tik kalba mintimis savo viduje. Nesustok ir kurk toliau!

    reply
  • Monika

    Labai norėčiau išbandyti taurelę, ar ją galima naudoti jeigu turi mirena?

    reply
  • Emilija

    oj labas, vis ieškau kur parašyti ir rekomenduoti, galbūt į pardavimų emeilą, tačiau aš nieko neparduodu, taigi…Kadangi kažkaip labai solidarizuojuosi su taurele ir apskritai tokiu daugiau apimančiu požiūriu apie menstruacijas (na kad ir tarša, sveikata ir pan.) ir nors man pačiai taurelė neprilipo neseniai pradėjau naudoti daugiakartinius skalbiamus paketus, pirkau tiesiog iš mergaitės kuri juos pati pasiuvo, tačiau mačiau yra internete ebay ir pan, gan keista, kad tai dar gan tokia tuščia rinka. Ir turiu pasakyti, kad nepaisant kelių niuansų, kol atrandi tinkamą dydį man tai tinkamas alternatyvus sprendimas. Juos galima praplaut skalbiankėj, arba rankom, su ekologiniu skalbikliu, palašint eterinio aliejaus… plaudama kartais pasijaučiu kaip “handmaid’s tale” herojė 21a. plaudama lininius paketus, bet turiu pasakyt, kad visai gerąja prasme, viskas kažkaip natūraliau, nes tas išmestas vienkartinis ilgai užsiliekantis plastikinis always’sas kažkaip “neskanu”… Tai va labai norėjau pasidalinti tuo, kaip dar vienu švaresniu būdu susitvarkyti su mėnesinėmis, ir nežinau ar čia visom aktualu tokie super subtilūs niuansai, bet sakoma kad ir tas santykis su savo pačios krauju pasidaro kažkoks sakralesnis nei išmetant jį į šiukšlinę, o praplaunant paleidžiant su vandeniu, net kad sumažėja skausmai… Tikiuosi, kad šitas reikalas, nesvarbu ar taurelės pavidalu ar daugartinių paketų pasidarys vis masiškesnis ir labiau žinomas, ir nors šis portalas apima daugiau temų prie to pačio sveikinu ir dėkoju už šias visas veiklas!:)

    reply
  • Ruta

    As naudoju taurele turbut jau trejus metus. Pirma karta as ja isigijau realiai del to kad nereiktu prie kitu zmoniu eiti i tualeta su tase, didele ar maza, (nes juk geda!). Tai va, o taurele, kadangi gali isbuti viduje 12 valandu, leisdavo to isvengti. Is pradziu daug kovojau su prabegimais ir tik po ilgo laiko ismokau kaip to isvengti, isidejus taurele i vidu (man patinka kuo auksciau) ja truputi patempiu zemyn ir taip man ji priglunda prie sieneliu – no problem!

    Dar noreciau prideti viena pliusa taurelems: jos lengvai leidzia matuoti menstruaciju gausuma. Taureles daznai buna suzymetos mililitrais arba galima susizinoti koks yra specifines taureles turis.

    Aciu Beata, kad kalbi <3

    reply
  • Vi

    Aš esu nerealiai laiminga atradusi menstruacinę taurelę. Šiuo metu naudoju MeLuna firmos menstruacinę taurelę. Iš pradžių teko pavargti su teisingu taurelės įsidėjimu, jau norėjosi ją numesti kuo tuoliau. Bet galų gale su ja susidraugavom. Tikrai geras jausmas, kai parduotuvėse nebereikia pirkti tamponų dėžių ar išvykstant į kelionę skaičiuoti, kiek čia tamponų pasiėmus 🙂 ir nebekyšo jokie siūlai!

    reply
  • Agnė

    Labas vakaras,

    Labai idomus straipsnis. Teko truputėli girdėti apie taurelę, bet niekada kažkaip nepasidomėjau plačiau! Bet kažkaip labai idomu ar su ja ir miegat? Nes spėju mes dauguma moterų bijom naujovių. Esu bandžiusi tamponus, bet niekaip negalėjau su jais susidraugaut. ( tikriausiai dėl savo baimių, kad prabėgs, o ne duok dieve dar kur eidama pamesiu :D). Tai naudoju tik paketus. Straipsnis paskatino pagalvot apie naujoves. Bet kaip gi su tuo miegu? 🙂

    reply
    • RADVILĖ

      Dėl naktinių prabėgimų, tai čia yra visiškas gėris. Anksčiau užsidėdavau dvejas kelnaites, kad geriau apspaustų įklotą ir pasitiesdavau dar rankšluostį. Ypač nepatogu būdavo svečiuose nakvoti. Taurelė išsprendė šias problemas.

      reply
      • Audronė

        Tikrai, nakčiai būdavo panašiai. Su taurele, šios bėdos nebėra. Tik va, po natūralaus gimdymo, kai gimdant buvo daug vidinių plyšimų, matyt pirmoji taurelė pasidarė per maža. Reikės įsigyti didesnę, nes išslenka ir nelabai malonu. Bet šiaip šis dalykas super, jau keleri metai naudoju. Ir kitoms parekomenduoju. o dėl kažkokių bakterijų, kaip vienam komentare minėjo moteris, kad jos ginekologė nerekomendavo, tai net nežinau, kažkaip neįtikinamai skamba, tamponuose greičiau bus daugiau bakterijų, nei taurelėje esančiame kraujyje, ir gi kai būna gausu, nori nenori kas 2-3 val. išpili turinį, Ir dar svarbus momentas nėra to nemalonaus kvapo.
        Mūsų kūnas, yra toks kos yra ir jo gėdytis nėra ko, kiekvienas organas reikalingas ir susijęs su kitais, tai visa visuma. Kaip nebijom liesti savo rankų, plaukų, kaklo ir pan., nereikia bijoti liesti ir intymių vietų, juk ir jas reikia prižiūrėti, apsiprausti, o be lietimo to nepadarysi. Daug gyvenime jau teko patirti ir suprasti, svarbiausias momentas yra tas, kad pačios turime pakeisti požiūrį, pradėti žiūrėti kitu kampu, ir patikėtik, kiek atrandi gražių dalykų, išlįsti iš savo kiauto, ir gyvenimas yra nuostabus. Esu žmogus, kuris mėgstu naujoves, ir visai nesvarbu, ar tai bus teigiama ar neigiama patirtis, bet patirtis, tik per jas augame, tobulėjame.

        reply
  • Aušrinė

    Labas. Labai noriu išbandyti taurelę, bet bijau, kad jausiuos taip pat kaip ir su tamponais (nežinau kaip ten moterys džiaugiasi, kad labai patogu, nes man nepatogu visai – aš tiesiog juos jaučiu viduje, nors ir naudoju mažiausią tampono dydį). Ar nebus taip ir su taurele?..

    reply
    • Marija

      Tikriausiai nepakankamai giliai įstumiat, šiaip tamponų turėtų visiškai nesijausti. Todėl man labiausiai patinka tie su aplikatoriais (kaip tampax), nes jie įstumia į kaip tik gerą gylį, su pirštais bent jau man sudėtinga nutaikyti 🙂

      reply
  • Pa

    Kaip gera matyt straipsnį šita tema! Visad labai norėjau išbandyti menstruacinę taurelę kaip paprastą sprendimą neteršti aplinkos ir savo kūno. Galiausiai išbandžiau, kai prieš akis laukė ilga kelionė su žygiais ir buvimu gamtoj. Ir tokia laisvė! Tikiuos, kad kuo daugiau moterų tiks šis būdas ir kad tai padės žiūrėt į mėnesines ne kaip į stabdantį nuo nuotykių priešą, bet kaip į draugą, lydintį mūsų gyvenimo ciklus.

    reply
  • Lina

    Kaip tik dabar antrą ciklą iš eilės bandau susidraugauti su taurele. Pradžiai buvo baisu ją išbandyti, nes pasijaučiau kaip prieš kokių 12 metų pirmą kartą atsiradus mėnesinėms. Viskas nauja ir nieko nesuprantu 😀 galvojau, kad mesiu ją lauk, nes pirmą kartą labai sunkiai sekėsi ją įsidėti ir maždaug 30 min krapščiausi savo vaginoje 😀 dabar jau sekasi šiek tiek lengviau, bet įsidedu ploną įklotą, nes vis prabėga lašas kitas. Taip pat kaip ir Beata dar ieškau būdo kaip ją atidaryti viduje, nes kartais pasiseka, o kartais ne. Bet labai noriu ateityje naudoti tik taurelę, nes tai yra genialus išradimas ir man labai patinka jo idėja. Todėl manau, kad verta pakentėti besimokant kelis mėnesius tam, kad visam laikui būtų galima atsikratyti paketų. P.S. Dar susidūriau su tokiu dalyku, kad norisi kuo daugiau moterų apie tai papasakoti, bet gėda. Juk darbe tokiom temom nekalbam ir nediskutuojam. Tai tikiuosi, kad jūs padėsit skleisti žinią apie taurelę

    reply
    • H

      Prieš keletą dienų mačiau vieną video, kuriame mergina sakė, jog pačioje mėnesinių pradžioje gali prabėgti, nes viduje sienelės jau būna “išsitepę” ir taurelė tiesiog negali to kraujo sulaikyti. Nežinau ar tai tiesa, pati tik planuoju įsigyti ją, bet norėjau pasidalinti tuo, ką girdėjau. 😀

      reply
  • Samanta

    Labai ačiū už informatyvų straipsnį! 😊

    reply
  • Ieva

    Sveiki. Turejau taurele viena, po menesio nutrenkiau, nes vis prabegdavo, tada uzsisakiau kita -didesne, nes galvojau, kad ana per maza, ir prabegdavo, vel nutrenkiau… bet dabar suprantu, kad visom taip buna, reikia laiko ismokti ir viskas bus tvarkoj! Tikrai bandysiu vel 🙂

    reply
  • Miglė

    Aš taurelę naudoju jau kokius 7 metusir taivyra geriausia, kas nutiko mano kasdienybėje. Labao blogai jausdavausi su paketais, tas jausmas, kai atsistoji iš lovos ir jauti, kaip pildosi paketas. Jausdavausi blogai, nieko negalinti, nuolat čiupinėdavausi, ar neprabėgo. Karštom dienom tas šutimo jausmas..
    Pradžioje pirkau Diva Cup taurelę, atrodė nerealiai didelė, netikėjau, kad tilps:) bet tiko puikiai. Pavyzdžiui, tamponus aš jausdavau, o ji, nors ir didelė, bet nejuntama. Labai gera, kad gali su ja miegoti ir nebūtinai suglaudus kojas su didžiausiu paketu.
    Pagimdžius labai pasikeitė anatomija, gimda pasislinko žemyn, ir “vietos” ten liko tik pusei taurelės dydžio. Buvau nevilty. Bet pradėjau domėtis plačiau ir radau tinkamą – trumpą, bet plačią taurelę. MeLuna.
    Savo draugėm, mamai, vyro pusseserėm ir sesėm, žodžiu, visai artimesnei moteriškai aplinkai pasakojau, koks tai stebuklas ir kaip norėčiau, kad ir joms kasdienybė taip palengvėtų. Deja… Visos pakraipo galvas, nusistebi, kaip aš “ten” landžioju, bet sako, kad tai ne joms. Aš kantriai kasmet pakalbu apie tai. So far nepasisekė. Bet dalykas nuostabus!

    reply
  • Vilma

    O kodel pries skaitant si straipsni klausia ar man jau 18?

    reply
      • Vilma

        Reiktų inicijuoti pakeitimus tame įstatyme, juk lytinis švietimas (ir su tuo susiję niuansai) turėtų būti aiškinami nuo kuo ankstyvesnio amžiaus! Galiausiai reiktų išbraukti gėdos sąvoką iš natūralių procesų.

        reply
  • Zirzir

    Ar padarius zvake, kraujas neisbega is jos atgal? 🙂 mane atgraso tik tai, kad i mano gimda subegs atgal 12 val senumo kraujas

    reply
    • Kiki

      Dėl žvakės nemanau, bet man baisu kad ant rankų atsistojus taip nebūtų, bet 12 valandų reiktų laikyti tik jei visiškai neturi laiko ar vietos pasikeisti. Mano mėnesinės nežmoniškai gausios, kad per kelias valandas taurelė užsipildo, manau vistiek reiktų ją keisti kas 5 valandas bent jau. Nors ir be santykio su deguonim, kam laikyt tą kraują 🙂

      reply
  • Ugnė

    Sveiki, ZIRZIR. Mėnesinių metu žvakių ir kitų “apverstų” kūno pratimų yra apskritai nerekomenduojama atlikinėti, ar su taurele, ar be jos… Sėkmės ir sveikatos jums!

    reply
  • Intresting

    O kaip taurele isplauti darbo vietoje, kai prausyklos bendros? Speju ir rankos tampa kraujuotos ? Noriu isbandyti, puikus straipsnis , taciau kyla daug dvejoniu .

    reply
      • Audrone

        Dar esu skaiciusi kita straipsni apie tauriukes. Ten daug atsako i beprotiskiausius klausimus. Pvz kap sis. Tai yra slapiu serveteliu, kurios nera parfumuotos, neturi kvapikliu ir visokiu muilu, tai tos serveyeles puikiai tinka. Ispylus krauja, tiesiog ja svariai issluostyti.
        Taip pat rase apie apie “zvakes poza” tai to pacio klausimo klausiau ir savo ginekologes ir taip pat rase tame straipsnyje, kad gimdos kaklelis isileidzia tik sperma, tad betkokiu kitokiu skysciu atgal neileidzia. Tai patikino kad net gimnastikoje jas galima naudoti ir atlikti beprotiskiausius pratimus.
        Del bakteriju – juk taurele sukuria vakuma ko pasekoje bakterijos vakume nesiveisia ir nesikaupia. Tad mano akusere ginekologe, patikino kad tai tikrai labai geras daiktas ir gerokai geresnis nei tamponai, nes nedziovina gleivines ir nedaro jokios zalos. be to papasakojo kad tai viena is seniausiu “technologiju” moteru gyvenime. Kad dar Kleopatros laikais naudodavo kazka panasaus, tik veliau isejo tai is mados, nes audeklas pasirode patogesnis sprendimas..

        reply
  • Viktorija

    Mane sudomino tas pats klausimas kaip ir ZIRZIR,ar padarius tam tikrus judėsius,kraujas nesubėga atgal? Suprantu,kad tokių judėsių yra nepatartina daryti,bet šokėjoms,sportininkėms kartais jų neišvengti.

    reply
    • kotrynabass

      Būtinai paanalizuosime šį klausimą kituose straipsniuose, bet, manau, jog jaudintis nėra ko: “Wrong! The blood flows into the vagina and thus into the cup through the tiny hole in the cervix. It is not possible for the blood to flow back into the womb, not even if you’re upside down. The muscles of the uterus push the menstrual blood out actively from the uterus.” Šaltinis: https://www.lunette.com/blogs/news/8-myths-about-menstrual-cups

      reply
  • Agnė

    Dar toks klausimas nuo žmogaus, kuris visai nesigaudo tamponų ir menstruacinių taurelių atžvilgiu.

    O kaip šlapinimosi ar tuštinimosi metu? Ar šlapinantis reikia išsiimti taurelę(na, matomai, reikia..:D). ar tuštinimosi metu negali būti taip, kad įsitempus raumenims(nors ir ne visai tiems) taurelė tiesiog išgrius ir pataikys tiesiai į unitazą kartu su išmatomis?

    Atsiprašau už tokį nekorektišką klausimą ir menko lygio išmanymą :))

    reply
    • Silvija

      Na, jei viduriai užkietėję ir labai stengiatės ji tikrai truputį pajuda link išėjimo.

      reply
      • Gabrielė

        Domėdamasi apie taureles youtube kanaluose, girdėjau, kad kai kurioms moterims taurelė gali šiek tiek spausti šlapimtakį ir dėl to šlapinantis gali būti mažesnė srovė nei įprastai. Pati jokių trukdžių šiais klausimais nepatyriau 🙂

        reply
  • Silvija

    Naudoju taurelę (Organicup) jau daugiau nei metus, man patinka, bet vistik labai teplioja todėl įklotai o ne pati taurelė dar mano geriausi draugai. Bet dabar jau suprantu kodėl.
    Tačiau šiuo metu mane labiau domina kitas aspektas – ką ginekologai sako apie jas? Labai mažai informacijos. Man prieš mėnesį atliko gimdos kaklelio operaciją, besiruošdama atostogoms supratau, kad mėnesinės ir paketai Ispanijoje prie +40°C gali nedžiuginti. Neturėjau laiko eiti konsultacijos pas gydytoją tai draugė internetu užklausė pažįstamos. Atsakymas buvo toks “Taurelės iš vis nepatarčiau naudoti. Vienas dalykas šarmas, o makštyje turi būti rūgštu. Antra po konizacijos, manau, geriau nenaudot.” Be paaiškinimo man tai skamba iš serijos ‘Whatever that means’. Aišku nenaudojau, teko išmokti naujų triukų kaip apsmauti antras kelnaites ant pirmųjų su paketu, kad tvirčiau viskas laikytųsi ir sparneliai netyčia nešvystelėtų iš po trumputės suknelės. Kodėl aš čia taip išsiplėčiau? Manau būtų labai naudinga jei prie savo padrąsinančių minčių pridėtumėte specialistų komentarus. Būtų tobulai!

    reply
    • VI

      Įdomu, kokį šarmą turėjo galvoje.. nes taurelės medžiagos – tiek silikonas, tiek TPE – jei gaminamos pagal visus standartus, yra inertiškos neutralios medžiagos… Ir neturėtų turėti įtakos makšties pH.. 🙂

      reply
  • Neringa

    Taurelė puikus išradimas! Naudoju seniai, 5-7 metus, į nieką nemainyčiau 🙂 Įtaisiau ir dukrai ir sūnaus draugei. Jos laimingos ir patenkintos! Norisi, kad kuo daugiau moterų sužinotų šią “gerąją naujieną”, bet dauguma į tai dar žiūri baugščiai. Kuo daugiau šnekėsim, tuo daugiau patikės 🙂

    reply
  • Ieva

    Dabar jau daug matau ir girdžiu apie taureles kalbant! Pirkau prieš kelis metus, tai visai tylu buvo 🙂 susidraugauti užtruko. Tai nepavykdavo įsidėti lengvai, tai prabėgdavo, kelis kartus buvau nusispjovus. Bet vis bandžiau iš naujo. Na ir myliu dabar be galo. Būna, kad pirmomis dienomis reikia įklotą papildomai įsidėti, nes patepa. Bet šiaip tai suuuper. Paketų nekenčiu, ypač vasarą. Čia einu visur kaip tankas, nebežiūriu į kėdę, nuo kurios atsikėliau, nėra to “nuostabaus” krioklio jausmo, kai atsistoji (stengdavausi ilgai nesėdėti, o ryte atsikėlus iš lovos suspaustom kojom bėgdavau į tualetą, nes nėr ne pampersinių paketų, kurie susitvarkytų su naktiniais kiekiais…). Galvojau, keliaujant bus sunku, nes reikia ją plauti. Tai kur kas lengviau turėti vandens buteliuką, negu gamtoj beieškant šiukšliadėžės nešiotis pilnus paketus. Žodžiu, kantrybės išmokstant naudotis ir nesidairysi atgal 😀 ai, beje, po gimdymo man žymiai palengvėjo įsidėjimas. Gal kad gimdos kaklelis arčiau, kur kas paprasčiau įsistato.

    reply
  • Kristina

    Apie menstruacinę taurelę esu girdėjusi ir anksčiau, tačiau būtent šis straipsnis bei komentarai suteikė man daug daug daugiau žinių apie visą šį reikalą, paskatino domėtis toliau ir labai ačiū Jums už tai. 😊
    O dabar apie tai, kas mane šiek tiek neramina, kelia klausimus ir dėl ko vis dar sakau “ne” 😰taurelėms, nors ir kaip jų idėja mane žavi. ❤
    Mano gyvenimas “tomis” dienomis yra tikrai ne pats linksmiausias – gausus kraujavimas, skausmas, nuolatinis tikrinimasis, ar kažkas kažkur kartais nepratekėjo, vis jaučiamas tas tekėjimo jausmas, kol galiausiai pajunti, kad vaikštai tartum su pilnais pampersais. Naktį išvis – be didžiausio dydžio įkloto ir kažkokio patiesaliuko po užpakaliuku – nė iš vietos. Ir visgi sakau (bent kol kas) “ne” menstruacinėms taurelėms. Kodėl?
    Ogi dar neturėjau lytinių santykių. Netgi tampono nei karto nebuvau įsidėjusi. (Man 20 metų, kad nemanytumėt, kad čia kokia 12-metė rašo. 😅) Straipsnyje rašoma, kad taureles gali dėtis visos, nepriklausomai nuo to, ar turėjai tuos santykius, ar ne. Neva tai labiau socialinė sąvoka, o ne fiziologonė. Visgi kol kas aš esu priešingos nuomonės (labai laukiu platesnio straipsnio apie tai! ❤) O kaip ta mergytės plėvė? Be to, pataisykite, jei klystu, dar nėra small dydžio taurelių, kurios kaip tik ir yra tinkamiausios jaunesnėms, dar neturėjusioms lytinių santykių merginoms. O grūstis medium dydį į save… Na, nežinau. Tai va tokios tokelės. ☺ Tiesiog norėjau pasidalinti savo mintimis. 😊

    reply
    • Gabrielė

      Pati pradėjau naudoti taurelę neturėjusi lytinių santykių ir prieš įsigydama ilgai svarsčiau kaip bus su įsidėjimu. Tai pasirinkau gana mažą taurelę iš MeLuna (ši firma siūlo gana platų pasirinkimą įvairių dydžių taurelių) ir jokių problemų su įsidėjimu neturėjau. 🙂 O dėl mergystės plėvės, tai yra gana tamprus audinys, kuris daliai merginų gali neplyšti net lytinių santykių metu.

      reply
    • Aušrinė

      Yra daug small dydžio taurelių ir įvairių jų gamintojų, tad pati galit pasidomėti plačiau 🙂 Ir nebijokit išbandyt! Pirmas kartas su taurele visoms truputį ,,įdomiai keistas” 🙂 Rekomenduoju Lunette taurelę 1 dydžio 🙂

      reply
  • Irena

    Man patiko ta mintis, kad naudodama taurelę tu susiduri su savo mėnesinėm iš labai arti. Ką aš dar pridurčiau – bekaišiodama pirštus bandant įsidėti taurelę, moteris nori nenori privalo susipažint su savo kūnu ir galbūt pirmą kartą suvokti – “tai štai, kas tas gimdos kaklelis”!
    Kartais jaučiuosi ateivė kai pasakau, kad aš pirštu liečiu savo kaklelį, žinau kada jis prasivėręs, žinau kada vaisingos dienos. Moterys žiūri ir tyli neturėdamos ką pasakyt 🙂
    Tad visos, kurioms prateka taurelė – pasitikrinkit ar ji apgaubia gimdos kaklelį. Gimdžiusios – patikrinkite į kurią pusę pasisukusi gimda ir kaklelis – tuomet ir taurelę šiek tiek pasukite.
    Aš irgi praleidau daug valandų ant klozeto su kraujuotom rankom pirmus mėnesius, bet dabar labai džiaugiuosi. Iš tikrųjų pasikeitė skausmas pirmomis dienomis, vis rečiau būna spazminis skausmas tuštinantis.
    Esu trenerė, tad vartytis tenka visomis kryptimis ir taurelė šiuo atveju išsprendžia aprangos klausimą – nebereikia galvot, ar mato klientai per timpas mano paketą ar ne. O dar tas čežėjimas :)))
    Bet medikų komentaras mane irgi domintų, nes informacijos apie tai išties mažai.
    Ačiū už šią temą ir už šį puslapį!
    Dideliausios sėkmės augant.

    reply
    • Agne

      O as susiduriau su tokia problema, esu 2k gimdziusi ir toks jausmas kad kaklelis issitampes :))) man slysta zemyn taurele. Naudoju yukki. Ar kam buvo tokia problema? :)) nes jau naudoju virs metu 🙂

      reply
      • Jurgita

        Jums reikėtų sustiprinti raumenis ir viskas bus gerai 🙂 Tam yra kegelio rutuliukai, man atrodo. Gal jų temą ir naudingumą taip pat galima pagvildenti?

        reply
      • Agne

        Ir man ta pati problema po 2 gimdymu. Nusiciaudejus ji beveik islenda. Ir vis slysta zemyn. Galvoju , gal didesne verta pirkti?

        reply
  • Eglė

    Aš taurelę (mooncup firmos) išbandžiau prieš kokius 8 metus ir mano įspūdžiai liko nekokie. Ji buvo gan kieta ir taip stipriai prisisiurbdavo, kad klaikiai skaudėdavo atplėšti. Keisdavausi tiesiai duše, nes turinys visur aplinkui išsilaistydavo, tai nedrįsau keistis viešoje vietoje. Dar ją benaudodama pirmą ir vienintelį kartą susirgau pienlige, o ginekologės komentaras buvo, kad yra ir geresnių priemonių… Iki šiol guli stalčiuje, bijau vėl bandyti.

    reply
    • Aušrinė

      Galbūt išbandykit kito gamintojo taurelę? Jų yra labai daug! Yra kietesnių ir minkštesnių, tad siūlau youtube pasižiūrėt video kaip jų ,,minkštumas” yra lyginamas. Galbūt išsirinksit jums tinkančią 🙂

      reply
  • Elena

    Taurelė – gėris. Čia kas rašo, jog sunku būdavo išsiimti, tai ją reikia suspausti, kad išeitų oras ir tik tada ištraukti, tada neprisisiurbs. Ir, žinoma, reikia tai daryti virš klozeto, tai niekas aplinkui ir neišsitaškys. Pienligė gal buvo sutapimas, kitoms kaip ji atsiranda nuo tamponų ir nustoja, pradėjus naudoti taurelę.
    Ginekologėmis tai išvis nepasitikiu. Pirmąkart nuėjus man taip piršo konktraceptines tabletes, nors jos tikrai nebuvo būtinos. Antrą kartą pasidaviau – įkalbėjo. Jokių tyrimų nedarė, jos man visiškai netiko, jaučiausi tragiškai. Nuo to laiko jaučiu antipatiją šioms gydytojoms.
    Man atrodo dauguma ginekologių mažai ką žino apie taureles. Čia kaip minėjo viena mergina “vienas dalykas šarmas, o makštyje turi būti rūgštu.”, tai taurelė tikrai nėra šarminė. Čia gal dėl plovimo muilu taip sakė? Galima ją plauti su int. hig. valikliu, kuris turi rūgšties ir problem solved. Kitas ginekologės komentaras “yra ir geresnių priemonių”, tai tegu įvardina, kokios jos, nes kiek žinau paketai ir tamponai (ypač) labai kenkia.
    Dėl buvimo žemyn galva, tai net per jogą sako, jog nedaryti šių pratimų per mėnesines. Nerekomenduojama, tačiau aš vis tiek darau, jei reikia, nes esu šokėja.
    Mano nuomone, tikrai nėra geresnės priemonės šiuo metu, bet išmokti naudotis nėra lengva, man prireikė kokių 12 ciklų, nors rašė, kad 2-3 🙂

    reply
  • Simona

    O man čia toks klausimas iškilo – kaip dydį išsirinkti?

    reply
    • Milda

      negimdžiusioms rekomenduojamas mažesnis dydis

      reply
  • Milda

    Labai pritariu! beje, kitas daiktas vertas dėmesio safety razor, daugkartinis metalinis skutimosi peiliukas, pradžioj gal nejauku juo naudotis, bet tikrai fainas kai jau pranti ir kokybiškesnis, ir gamtai draugiškesnis:)

    reply
    • Lola

      O kur tokį peiliuką galima įsigyti?

      reply
  • Greta

    Sveiki, pastaruoju metu labai susidomėjau šiuo produktu, tačiau nesu tikra dėl teisingo jo naudojimo. Visur, kur yra aiškinama, kaip veikia menstruacinė taurelė, yra minimas kaklelis (angl. Cervix), kurio nutolimas lemia taurelės dydį ar net tipą, tačiau niekur neparašyta, kaip jį atrasti 🙂 Norėjau paklausti, iš kur žinoti, kur šis keistas objektas ,,randasi” ir kaip žinoti, kad taurelė dar jo nepasiekė ir yra reikiamoje vietoje?

    reply
  • Lina

    O yra kam nors taip, kad taurelė pasislenka dienos eigoje į vidų dar labiau? Nes kai įdedu tai kotelį galiu užčiuopti, o išimant kartais reikia gerai paieškoti kotelio, kol jį sugaunu pirštu galiukais 🙂

    reply
  • Jurgita

    Susidomėjau ir aš taurele, visos giriat 🙂 tik va bėda – nėra taip paprasta ją rasti sostinės vaistinėse. Internetu taip – užsisakai be problemų. Bet šiandien galvojau nulėksiu iki vaistinės, nusipirksiu, nes ant dienų turi prasidėti mėnesinės. Ir ką gi – vaistinėse, didžiosiose Vilniaus vaistinėse, jos nėra, tik internetu. Bet vienoj nedidelėj vaistinėj užėjus klausiu vaistininkės, ar jie vietoj turi menstruacinių taurelių. Ji man iš karto sako: ne neturim. Sakau: tai tik internetu iš jūsų galima nusipirkti? Vaistininkė: nežinau aš, aš asortimento neseku ir nežinau. Sakau: bet jūs tikrai žinote, kad vietoje neturite? Ji: taip tikrai neturim, šitai žinau. Atsisveikinu. Ir ką gi, prie išėjimo, lentynoj guli. Sakau: tai va, matau, kad turit, štai jos. Ji: aaa šitos taip, dviejų dydžių va yra, ne tokį pavadinimą pagalvojau. Sakau: tai kad jos vadinasi menstruacinėm taurelėm, ir pas jus va taip pat užrašyta. Padėkojau ir išėjau. – kaip gaila, kad visiems trūksta žinių apie jas….
    Nenusipirkau, nes internete 11€ pigiau. Užsisakiau 🙂

    reply
  • Lola

    Naudoju jau daugiau nei metus ir labai džiaugiuosi! Prieš išbandydama ilgai dvejojau,bet dabar nieko kito nenaudoju. Ir dingo visos problemos,kurios buvo kilusios dėl tamponų nauodjimo. Be to susitaupo nemažai pinigų(uż taurelę mokėjau apie 30eur,jau daugiau kaip metus naudoju tik ją. ) Taurelės visiškai nesijaučia ir nesimato,todėl nebaisu,kad maudantis išlįs siūlas,kaip būna su tamponais. O išnirus iš ežero nereikia bėgti pasikeisti,nes taurelė “neprisigeria” vandens. Patogu kelionėse,kai lauki tų dienų nereikia prisikrauti pusės lagmino paketų ir tamponų. Užtenka įsimesti mini kosmetinę su taurele. Taurelę galima laikyti iki 12 valandų! Todėl aš ją keičiu ryte ir vakare,dažniausiai namie,todėl dar nebuvau susidūrusi su nepatogumais keisti ir plauti taurelę viešuose tuoletuose. O dar ekologiška! Labai džiaugiuosi,kad tokiu būdu galima ir gamtą pasaugoti. Tai labai drąsinu nebijoti ir pabandyti! Suprantu,kad iš pradžių gali būti nedrąsu, gal net šlyktšu. Man irgi taip buvo,bet išdrįsau ir dabar savo taurelės neikeisčiau į jokius tamponus,o tuo labiau paketus.

    reply
  • Eglė

    Aš ne per seniausiai įsigyjau menstruacinę taurelę, nu nes ekologija, ekonomija ir t.t. Įsidėt problemų nebuvo, niekas niekur neprabėgo, nu bet issiimt! Arba aš kažką ne taip dariau, arba nesuprantu. Jaučiausi kaip kokį spygliuota kamuolį traukčiau iš savęs. Ar yra kam taip buvę? Gal aš kažką ne taip darau? Ar ten reikia ją kažkaip sulenkti, kad išimti?

    reply
    • Aušrinė

      Ji prisisiurbia prie makšties sienelių, todėl susidaro šioks toks vakumas ir greičiausiai dėl to skauda. Pabandykit stumti pilvo raumenimis žemyn, ir ne per jėgą traukti už koktelio, o pabandyti pirštais suimti taurelės apačią ir ją kiek įmanoma labiau suspausti, kad susidarytų oro tarpas ir ji ,,atšoktų” nuo sienelių. Tada tikrai neturėtų skaudėti.

      reply
  • Jurgita

    Na išbandžiau ir aš! Man irgi įsidėti problemų nebuvo, kokias 10 min pasikankinau, nes įsidėjus negalėjau jos išskleisi, tada įsidėjau iš naujo, tai yra, įkišau tik patį sulankstytą galiuką ir tada ją išskleidžiau, nebelaikiau pirštu suspaudus,kaip parodyta instrukcijoje, pastūmiau ir ji labai lengvai įsidėjo ir viduje jau iš karto buvo išsiskleidusi, nebereikėjo spaudinėt ir sukti, kad išsiskleistų. Jokio pratekėjimo irgi nebuvo nei dieną nei naktį. Išsiimti buvo kiek sudėtingiau, nieko neskaudėjo, netempė, sunkiau buvo ją paimti, nes gana slidi. Išsitraukti nenorėjo, atrodė, kad yra “prisisiurbusi”, bet kaip ir nurodyta instrukcijoje, paspaudžiau dugnelį, kad patektų oro ir tada pastūmus raumenimis ir paėmus už kotelio išsiėmė be didesnio vargo ir visai be skausmo, išsiskalavau ir atgal įsidėjau jau per kelias sekundes. Kol kas man patinka šis daikčiukas, kažkoks atradimas, tikrai 🙂 Ir tiesą sakant, man tikrai pasirodė estetiškiau ištuštinti taurelę, nei išsitraukti kruviną tamponą, viskas švaru ir tvarkinga, rekomenduosiu ir draugėms.

    reply
  • Justina

    Nusipirkau taurelę… išbandžiau ją gal viename ar dviejuose cikluose… Man pastoviai prabėgdavo… ir prisipildydavo ji per 60 min… net nejuokauju!
    Kažkada universitete bėgau paskaitos viduryje pasitikrinti, nes nujaučiau blogį…
    Kadangi kelissyk prabėgo, dėjausi iklotą ‘saugumo sumetimais’… viskas atrodė kaip po žmogžudystės… nuo tada jos nebenaudojau…
    Nuo tada pradėjau gerti kontraceptine tabletes, nes ginekologė rado endometriumo polipą, kuris ir sukelia tokius baisius kraujavimus… kadangi visada turėjau gausias menstruacijas, to nesureikšminau…
    O kai rado tą darinį, ginekologė klausė, kodėl nesakiau, kad tokios baisios menstruacijos mano… aš maniau taip turi būt, nes taip visada buvo…
    Taigi, pradėjus vartoti KT situacija pagerėjo GEROKAI! Ir vis atsimenu tą taurelę…. bet turiu dabar nuolatinį partnerį, ir turiu vieną klausimą, gal kas padės:
    Menstruacijų metu (nežinau ar tai kitiems žmonėms šlykštu?) , bet mes su draugu mylimės… ir galvoju, kad ta taurelė tai jau labai daug vargo… tamponas tai – 2 sekundės tualete ir aš pasiruošusi… o per taurelę tai daugiau kraujo lieka pačioje makštyje….
    Help?
    *atsiprašau jei kam buvo nepatogu tai skaityti

    reply
  • Greta

    Dėl prabėjimo galima naudoti DAUGKARTINIUS medžiaginius įklotus. Čia, kad jau visai ekologiška būtų.

    reply
  • Aušrinė

    Kas gali būti negerai, kad įsidėjus taurelė labai pradeda skaudėti šonus… maždaug tas vietas kur yra kiaušidės… įsidedu tikrai gerai, nieks neprateka, būna vietoje… bet skauda taip, kad neišsikentus tiesiog išsiimu, nors ir labai patinka ta švara..

    reply
  • Aušra

    Po šio straipsnio nusprendžiau pabandyti ir aš.
    Pasiteisino 100 proc., gaila, kad anksčiau neišdrįsau. Kankinausi su pienlige, prie ko prisidėdavo tamponai, įklotai… dabar ir sveikiau, patogiau, švariau.
    Rekomenduosiu visoms aplink 🙂

    reply
  • Liana

    Sveiki,

    Kokiu būdu sutrumpėja menesinės naudojant taurelę?

    reply
  • Rise_and_shine

    Deja, su pirmuoju taurelės bandymu naktį teko vykti į ligoninę. Pasiskaičiusi apie menstruacinės taurelės privalumus, papasakojau apie ją draugei ir gavau taurelę dovanų iš Organic Cup. Taurelę nusprendžiau išbandyti nieko nelaukiant ir kaip tik laiku prieš pat mėnesines gana lengvai ją įsidėjau prieš tai perskaičiusi daug patarimų ir peržiūrėjusi video. Makštyje taurelės visiškai nejaučiau ir o dievai! pirmą kartą gyvenime nebuvo prie žemės riečiančių mėnesinių skausmų! Jau mačiau save išsišiepusią šuoliuojant per gyvenimą. Ir tada atėjo laikas ją išsiimti. Įkišusi pirštus užčiuopiau tik kotelio galą, pati taurelė buvo užlindusi už kaulo. Padariau keletą stūmimų su raumenimis, vos vos pajudėjo į priekį. Pakeičiau keletą pozų vis bandydama ištraukti. Po 15 min. nusprendžiau pailsėti. Su draugu pasijuokėme, kad reikės traukti reples. Tada pabandžiau vėl. Ir vėl. Po dar vieno nesėkmingo bandymo kartu su draugu sėdom valandai prie interneto skaityti visos įmanomos informacijos, kaip ją po galais ištraukti! Tada išbandžiau gimdymo pozą, šuniuko pozą, įtupstus tūlike, duše, ant grindų net pabandžiau įkišti pagaliuką ir padaryti oro tarpą. Nieko. Galiausiai praradau viltį pati ją išsitraukti, tad pasikviečiau į pagalbą draugą. Jis atsinešė reples, pagaliuką ir pincetą. Abu verkėm iš juoko kokias penkias minutes, deja po raklinėjimosi po mano makštį ir jam nieko nepavyko. Tad 1 val. nakties, po penkių valandų bandymo ištraukti taurelę ir visiškos nevilties nusprendėm vykti pas budintį ginekologą. Vienintelį pavyko rasti Antakalnio gimdymo namuose. Ligoninėje seselė nesuprato, kas yra taurelė ir į formą įrašė, kad įstrigo tamponas be siūlo. Tada mums pranešė, jog tai ne būtinoji pagalba ir reikės susimokėti. Tuo metu neturėjome daug pinigų, tad pasiteiravau, kokia kaina. Lygtais buvo 27 €, bet ji tiksliai nežinojo, tą galėjo pasakyti tik daktaras. O mes tada turėjome tik 20 €. Su didžiausia gėda teko pasakyti, kad neturime tiek pinigų. Seselė dėbtelėjusi į mus, pasakė, kad tuomet niekuo negalinti padėti. Paklausiau, ką man daryti, kaip išsitraukti tą taurelę. Atsakymas buvo “nežinau” ir po to sekanti tyla. Galiausiai priprašėme jos iškviesti gydytoją, nes nebežinojome kur daugiau kreiptis, o ji panašu labai norėjo grįžti miegoti, tad nusileido. Po keliolikos minučių pasirodė ginekologas. Neatsakęs į pasisveikinimą liepė man užeiti į kabinetą, draugas liko už durų. Daktarui pasiteiravus papasakojau, kas nutiko. Jis pradėjo pildyti formas. Tada aš dar kartą, visa raudona kaip burokas, paklausiau, ar procedūra mokama ir kiek kainuos. Ginekologas nustojo pildyti lapus, nužiūrėjo mane ir atsakė, kad aišku mokama. Paklausus tikslios kainos, griebė telefoną, paskambino seselei, apšaukė ją, kam mane įleido, jei aš negaliu susimokėti ir liepė atnešti pasirašyti kažkokius dokumentus taip ir nepasakęs kainos. Man teko pasakyti, kad turiu tik 20 €, ir pasidomėjau ar tiek užteks procedūrai. Jis trenkė kumščiu į stalą ir užrėkė ant manęs “Kokias čia nesąmones darote!”, aš visiškai pasimečiau ir paklausiau, apie kokias nesąmones jis kalba. Jam nepatiko, kad atvažiavome naktį su kvailomis bėdomis, nes juk galėjome nuvažiuoti ryte į bet kokią kitą kliniką ir ten gal nereikėtų mokėti. Aš jam atsakiau, kad mano makšty yra svetimkūnis jau ilgiau nei jis ten gali būti, o ryte tas laikas būtų dar ilgesnis ir mane ima panika ir nežinau, ką daryti ir noriu jį iš ten ištraukti. Dramatiškai atsidusęs liepė man gultis į kėdę, grubiai sukišo savo pirštus, skausmingai kažką pasukiojęs ištraukė taurelę ir pažiūrėjęs į mane leptelėjo, “tai ką, pati nesugebėjai?!” Atsakiau, kad nesugebėjau ir paklausiau jo, ar galiu taurele naudotis iš viso, galbūt mano makšties forma netinkama, ar galbūt aš blogai ją įsidėjau. Jo atsakymas buvo, jei nemoki išsiimti, negali naudotis. Ir viskas. Nuo išėjimo iš tos ligoninės iki dabar yra apėmęs šleikštulio, pažeminimo ir bėjegystės jausmas. Po kiek laiko atsigavusi, pabandžiau prisiminti, kaip jis taurelę ištraukė, nes to irgi nepasakė, tad man pasirodė, jog jis paprasčiausiai traukė už kotelio, o visuose forumuose ir oficialiuose puslapiuose rašoma, kad už kotelio traukti negalima, nes jis gali nutrūkti. To bijodama ir manydama, kad be kotelio išvis nebus galimybės taurelės ištraukti be gilios intervencijos, aš už kotelio traukti bijojau. Bet dabar manau, kad taurelę galima išsiimti ir už kotelio, net jei ji yra pasislinkusi giliau. Taurelę noriu išbandyti vėl, nes tai buvo be galo patogu ir nereikėjo ryti nuskausminamųjų, tačiau bijau ja naudotis, kad vėl nenutiktų taip pat. Galvoju gal prie kotelio pasirišti siūlą pradžiai, kol išmoksiu ją ištraukti 😊 Tikiuosi, kad mano patirtis bus kam nors naudinga, o ir man pačiai būtų įdomu išgirsti, ar dar kas turėjo tokių bėdų su taurelės ištraukimu ir kaip jas išsprendė.

    reply
  • E.M.

    Pati išbandžiau taurelę praeitą savaitę ir nors prireikė keleto dienų prie jos priprasti (mano mėnesinės gausios, tad pirmas 3 dienas taurelę tenka keisti kelia kartus per dieną, tad 2 kartai į parą neatitiko mano fiziologijos), bet labai užskaitau pirkinį.
    Norėčiau padovanoti ir mamai, bet kyla klausimų. Nors ji pagimdžiusi du vaikus, yra labai labai smulkaus sudėjimo, aktyviai sportuojanti moteris, tad klausimas kyla dėl dydžio. Antras klausimas, jai buvo daryta operacija dėl cistos ir gijimas buvo labai komplikuotas dėl nelabai gerai atlikto chirurgų darbo. Ar po tokios operacijos (buvo gan seniai) vis tiek galima naudoti taurelę?
    Ačiū už suteikiamą informaciją.
    Beje, šį puslapį labai palaikau! Ačiū už švietimą ir spragų užpildymą, kurių taip trūksta mūsų visuomenei!

    reply
  • Rise_and_shine

    Sveiki, grįžtu su puikiomis naujienomis – jau antrą ciklą naudoju menstruacinę taurelę ir negaliu ja atsidžiaugti! Po pirmo itin nesėkmingo karto, kai teko vykti į ligoninę, dvejojau ar išvis galiu ja naudotis, tačiau taurelės pliusai laimėjo prieš baimę, tad nusprendžiau išbandyti vėl ir galiu pasidalinti savo įžvalgomis: 1. Pirmu bandymu įsidėti taurelę, ją įsikišau kiek galėjau giliau (kaip kad darydavau su tamponais), kad net nebesiekiau kotelio. Kai reikėjo ją išsiimti buvo sunku suprasti kaip veikia stūmimas raumenimis, iš to strioko, kad nebepasiekiu jos, raumenys sustingo ir išsistumti jos nebegalėjau. Bandydama antrą kartą, taurelės taip giliai nebekišau, ir iškart pabandžiau pastumti su raumenimis nepaleisdama taurelės, kad suprasčiau kaip tai veikia. 2. Bijojau traukti už kotelio ir tai buvo klaida. Prieš antrąjį bandymą išbandžiau kotelio tamprumą ir supratau, kad jis tikrai nenutrūks, tad dabar nors ir nepasiekiu taurelės kotelio, šiek tiek stumteliu raumenimis, kol sučiumpu už kotelio galo ir tada traukdama tai į vieną, tai į kitą pusę ir toliau stumdama raumenimis išsitraukiu taurelę iki kol pasiekiu jos dugną ir vualia!
    Ši istorija su menstruacine taurele, atrodžiusi kaip didžiulė bausmė, iš tiesų mane išlaisvino atviriau kalbėtis. Papasakojusi draugėms apie šį nuotykį, išgirdau istorijų ir iš jų, pradėjome atvirai dalintis savo asmeniniais skauduliais ir potyriais, supratau, kad moterys nori kalbėtis intymiomis temomis (nors ir kaip tai yra nedrąsu) ir kad kartu yra žymiai lengviau. Bet labiausiai šioje istorijoje mane nustebino mano vaikinas. Jis buvo iš tų vyrų, kurie išgirdę žodį “mėnesinės” sustingsta iš siaubo ir nenori apie tai nieko girdėti. Po to karto, kai jam teko padėti man traukti taurelę iš makšties ir jo rankos niekas neįtraukė, jis pradėjo labiau atsipalaiduoti kalbėdamas mėnesinių tema. O neseniai tarp mūsų įvyko pokalbis apie mėnesinių kraujo sudėtį, ir jis klausia: “Tai mėnesinių metu išteka tiesiog paprastas kraujas ir tokie kaip būna kraujo krešuliai? Tai aš žinau, kas tai yra. Ir viskas?!” Ir tą akimirką aš mačiau, kaip jo galvoje apsivertė suvokimas apie mėnesines ir atrodė, kad nukrito milžiniška našta. Manau jam palengvėjo supratus, kad iš jo merginos makšties netrykšta kokia tai nežemiška pūlinga plazma (ar nežinia, ką dar šlykštesnio galėjo susigalvoti), o tiesiog išteka kraujas, toks kokį jis pažįsta ir žino.
    Jei pačios moterys tik neseniai pradėjo labiau gilintis ir pažinti savo intymias kūno vietas ir jų procesus, tai aš galiu įsivaizduoti, kokius gleivėmis besitaškančius krakenus mato dalis vyrų galvodami apie makštis mėnesinių metu. Aš labai džiaugiuosi, kad yra vaikinų atvirų žinioms ir pasirengusių pakeisti neteisingą požiūrį į moters kūną. Tas pats vyras, sustabarėdavęs išgirdus žodį “mėnesinės”, pats įsirašė mėnesinių app’są ir seka mano ciklą! Vyksta labai nuostabūs pokyčiai ir mes kiekviena galime prie to prisidėti šviesdamos save ir padėdamos šviesti savo antras puses.

    reply
  • Rasa

    Labas visoms! Taurelę paradėjau naudoti dėl gausaus kraujavimo, kurio anksčiau nebuvo. Neužtekdavo paketų, po nakties lipdama iš lovos kelis kartus sulaisčiau kilimą… Po pusmečio išoperavo gimdos miomą. Taurelė tuo metu buvo mano išsigelbėjimas. Dėl gausesnių mėnesinių rekomenduoju vidada pasikrinti. Po operacijos naudoju toliau, tik nereikia taip dažnai ištuštinti. Naudokite lubrikantą lengvesniam įdėjimui ir išėmimui. Buvo nuotykis, kad netyčia taurelė įkrito į klozetą:) gerai, kad namuose:) nuploviau intymios higienos muilu ir papildomą kartą pavirinau. Stengiuos namuose taurelę ištuštinti arba wc su kriaukle vienoje patalpoje, nes pas močiutę sode kartu vedžiausi vyrą nešiną 1,5 ltr mineralinio buteliu:) tokio kiekio neprireikė, bet gertuvės nebūtų užtekę ir rankoms:)

    reply
  • Violeta

    Sveikos merginos, kilo ir man toks klausimas. Visur sako, kad įgudus naudotis taurele, nebereikia jokių papildomų priemonių. Bet ar nebūna, ypač pirmomis dienomis, kai kraujavimas gausesnis, kad kol išplaunate taurelę, kažkiek kraujo išbėga ir net įsidėjus taurelę reikia įkloto, kad tas kraujas neteptų apatinių?

    reply
  • Ana

    Man asmeniškai nepavyksta susidraugauti su mentruacine taurele (naudoju Femintimate EVE firmos). Labai norėčiau, bet nepavyksta. Ji man beveik visada prateka. Tik mėnesinių pradžioje, kai įsidedu pirmą kartą, neprateka, o vėliau lauk bėdos. Be įkloto niekur. Naudoju daugkartinio naudojimo įklotą, bet taip norisi be jo išsiversti ir būti 100 proc. užtikrintai, kad su menstruacine taurelė nepratekės. Žiūriu video, kaip ją įsidėti, bet bergždžias reikalas. Jau imu galvoti, gal mano anatomija nėra tinkama menstruacinei taurelei ir toks nepilnavertiškumo jausmas apima… 🙁

    reply
    • agata

      Ana, turiu tokią pačią bėdą. Nesugebu jos išskleisti viduje, todėl nuolatos yra pratekėjimas. Tiek video peržiūrėjau ir perskaičiau “tips&tricks” 🙁 neradu atsakymo..

      reply
  • VI

    Labai norėjau išbandyti menstruacinę taurelę. Man atrodė jog tai turėtų būti žiauriai patogu, jokių šutimų dėl iklotų, pratekėjimų naktį ir pan. Taigi įsigyjau lily cup one ir pradėjau laukti mėnesinių. 😀
    Pirmą kartą įsidėti taurelę buvo sunku, nors užtrukau vos kelias minutes, bet tikėjausi kad bus kažkas panašaus kaip įsidėti tamponą, bet man tai buvo visiškai kitaip. Taip pat nežinojau ar gerai įsidėjau, o patikrinti neišėjo. Galvojau, kokia nesamonė, kad taurelė tokia minkšta, todėl ir neišeina man jos įsidėt. Po kelių valandų pratekėjo kraujas, išsiėmiau ir vėl sunkiai, bet įsidėjau taurelę. Tada jau nieks nepratekėjo ir sportuot buvau, viskas ok. Pagalvojau, kad gerai, kad taurelė minkšta, lengviau atsidaro viduje, o įsidedant tiesiog reikia suspaudus taurelę tvirčiau laikyti.
    Trečią kartą (prieš naktį) taurelę įsidėti buvo išvis lengva ir nieks nepratekėjo per visą naktį! Antrą mėnesinių dieną atrodė, kad esu jau taurelės įsidėjimo profė. 😀 Įsidėdavau iškart, nieks neprabėgdavo ir išeidavo pasitikrinti ar taurelė pilnai atsidariusi.
    Su taurelės išėmimų jokiu bėdų nebuvo jau nuo pirmo karto. Tiesiog patraukdavau už apačios ir raumenų pagalba išstumdavau.
    Tai dar tik pirmas mano ciklas naudojant taurelę ir įspudžiai tik patys geriausi. Nežinau ar man tiesiog iškart tiko ši lily cup one taurelė ar padėjo jog perskaičiau visus merginų komentarus po šiuo staripsniu :D, bet viskas gavosi daug lengviau nei tikėjausi.
    Iki Jūsų net nežinojau, kad yra “kažkokios mėnesinių taurelės”. Ačiū už tai!

    reply
  • Asta

    Ar galima taurele naudoti po gimdymo? Man po jo praejo 3.5 men.

    reply
  • Asta

    Taurelė taip pat gali sukelti toksinio šoko sindromą. Yra duomenų, kad gi gal net šiek tiek dažniau. Svarbu laikytis higienos kaip ir naudojantis tamponais.

    reply
  • Dovilė

    Sveiki, atrodo įdėmiai skaičiau komentarus, tačiau neradau atsakymo, ar ją galima naudoti turint spyralę?

    reply
  • A.S.

    Kažkaip pas mus su tais įstatymais įdomiai… Visoks šlamštas pasiekiamas be kontrolės, o tai ką žinoti net gi būtina, su klaustukais, kurie lyg ir reikštų, jog jei tau ne 18, tai kaip ir ne tau…

    reply
  • Laiminga

    Sveiki ,žadu ir aš bandyti šitą taurele ,bet labai bijau kad nemokesiu taureles išsimti .Bijau kad nereiktu važiuoti pas medikus pagalbos 😊

    reply
  • Inga

    Kokia yra tikimybė, kad naudojant menstruacinę taurelę bus pažeista mergytės plėvė?

    reply
  • Inga

    Kokia yra tikimybė, kad naudojant menstruacinę taurelę gali plyšti mergystės plėvė?

    reply
    • Audrone

      Kazkur skaiciau kad po nestumo ar operaciju nerekomenduoja jos naudoti bent puse metu, o veliau pasicekint ar nepakito fiziniai duomenys. Ar kaklelis nenusileido ir ar tureta taurele (jei tokia buvo) vis dar tinka.

      reply

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.